Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Metodologie creșe 2022
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Metodologie creșe 2022

Buna ziua! Sunt asistent medical la una dintre creșele care vor fi preluate de către Ministerul Învățământului. Legislația are multe lacune și probabil ca pana nu vom face sesizări nici nu se va completa. Cât privește articolul de fata, nu este specificat când au voie părinții sa vina in interiorul creșei, cum, care sunt condițiile, cati părinți au voie intr-o zi (pentru ca ne putem trezi ca la cinema), deși părinții nu au voie sa intre in unitate sa își îmbrace și sa-și dezbrace copilul la primirea și predarea copilului. Sunt multe probleme nerezolvate! Cine ne poate ajuta sa lămurim anumite lucruri?
Schiopu Geliiona, Evaluator
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_612...
Sunt necesare prevederi suplimentare din partea Ministerului invatamantului, posibil a fi cuprinse intr-un ordin de ministru. Nu strica daca veti sesiza Inspectoratul scolar judetean cu nelamuririle pe care le aveti, in scris, sub semnatura directorului scolii/ gradinitei.