Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... schimbare de nume
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

schimbare de nume

Ma iertati, revin
Dupa divort am pastrat numele lui de familie ca sa nu mai am probleme cu actele.
Vazand toate necazurile pe care mi le creeaza doresc sa revin la numele meu de fata. Cum procedez si cu aceasta problema?? Va multumesc
Cu stima
Buna ziua !
Puteti solicita , aprobarea schimbarii pe cale administrativa a numelui de familie sau a prenumelui, în baza O. G. nr. 41 din 30.01.2003. Cererea o faceti la primaria de domiciliu.
Cu stima !
din pacate nu mai puteti reveni la numele avut anterior casatoriei.

av Zaharia Fl