Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Completare formular D212 pentru CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Completare formular D212 pentru CASS

Buna ziua, am o intrebare: sunt cetatean roman cu domiciliul in strainatate, nu am venituri nici in Romania nici in Canada deoarece sunt studenta la master. As dori sa plates asigurarea CASS voluntar insa nu stiu sa completez pe decalarati unica ....Stie cineva cum se completeaza aceasta declaratie, ce trebuie bifat in situatia mea? Multumesc
completati la sectiunea II.2.2 Date privind contribuția de asigurări sociale de sănătate(CASS) estimată si alegeti sectiunea C C.Sunt persoană fără venituri și optez pentru plata CASS - si treceti suma 1530 lei si veti avea asigurare 12 luni.

Va multumesc! Deci nu trebuie sa bifez nici o alta casuta pe nici o alta pagina!
Nu am numar fiscal din Romania dar am pus pe cel din Canada. Sper sa fie suficient.
CNP trebuie trecut pe orima pagina