avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua. Cum se poate verifica la ONRC daca o ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua. Cum se poate verifica la ONRC daca o societate a depus ...

Buna ziua. Cum se poate verifica la ONRC daca o societate a depus declaratia privind beneficiarul real al societatii?
Cel mai recent răspuns: Popescu Stefan Catalin , utilizator 20:39, 30 Aprilie 2022
La registratura institutiei exista o evidenta in acest sens. Conditia de a primi informatia este sa fiti persoana autorizata din cadrul societatii in cauza.
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se mai depune declaratia privind beneficiarul real? Andrei_3001 Andrei_3001 Se mai depune declaratia privind beneficiarul real daca societatea este constituita inainte de intrarea in vigoare a Legii 129/2019 si are asociati doar ... (vezi toată discuția)
Declaratie beneficiari reali Iryssina Iryssina Buna ziua, Am infiintat o firma pe data de 24.07.2019 (la 3 zile dupa ce a intrat in viguare legea priviind declararea beneficiarilor reali). Nu-mi aduc ... (vezi toată discuția)
Declarației notar incompleta andra-celia andra-celia Bună ziua, am și eu nevoie de un răspuns cu privire la o declarație autentificata la un notar, dacă această declarație este incompleta, se poate ... (vezi toată discuția)