Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua, o procedura operationala emisa de o ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua, o procedura operationala emisa de o universitate e ...

Buna ziua, o procedura operationala emisa de o universitate e act administrativ individual sau normativ, dacă aceasta reglementează o activitate curenta a tuturor profesorilor? Ea mai poate fi contestată în instanță dacă a trecut termenul de depunere a plângerii prealabile? Dispozițiile bazate pe o asemenea procedură cu probleme de legalitate pot fi contestate în instanță?
o procedura poate fi si asa si asa, din cauza ca universitatile se bucura de o larga autonomie.
din ce scrieti pare administrativ..., dar e nevoie de detalii. in instanta poate fi contestat orice, dar depinde cum argumentati. la o intrebare generala, un raspuns general.
adriandimitriu, utilizator