Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... preluare exploatare teren agricol ( balta)
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

preluare exploatare teren agricol ( balta)

buna, doresc sa preiau pentru exploatare o suprafata de teren agricio cu destinatie piscicultura ce face obiectul unui contract de concesiune in al carui continut se specifica faptul ca este interzisa subconcesionarea. dar in urmatorul punct se stipuleaza ; Concesionarul nu va putea incheia cu terti nici un fel de contract care are ca obiect exploatarea tertenului , decat cu acordul prealabil al Concedentului, prin derogare de la prevederile pct. (anterior) pentru motive temeinice.Am acordul Concesionarului fiind in imposibilitatea de a mai continua exploatarea intregi suprafete. Sub ce forma, mod si ce contract putem incheia si sa-l propunen Concedentului. va multumesc.
VALCROFT, utilizator