Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, sunt medic si un cunoscut de-al meu (nu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, sunt medic si un cunoscut de-al meu (nu pacient) de ...

Buna ziua, sunt medic si un cunoscut de la meu (nu pacient) de 75 ani, beneficiar de certificat de handicap pentru boala Parkinson si dementa (fara drept deocamdata la insotitor platit) inca conduce autoturismul propriu. Eu il consider un mare pericol in trafic, are miscari lente, tremura, ramane cu mainile inclestate pe obiecte. Ce pot face dpdv legal pentru a atrage atentia organelor competente ca omul nu ar trebui sa mai conduca?
O adresa catre Inspectoratul Judetean de Politie, serviciul rutier, in care sa detaliati cele relalate aici.