avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Buna ziua.De curând am.infiintat o firma Srl cu cod ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Buna ziua.De curând am.infiintat o firma Srl cu cod când 5520 ...

Buna ziua.De curând am.infiintat un salariu cu cod când 5520 pentru o cabana la munte de 4 camere.Am casa de marcat fiscala,întrebarea mea este dacă sunt obligat sa obțin și autorizatie de funcționare. Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Pensiune bionut1983 bionut1983 sunt posesorul unei case de vacanta la mare pe care o inchiriez si se tot zvoneste ca din vara asta circula fiscul deghizatii in turisti pentru a fi in ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit inchiriere casa de vacanta A_Grigorescu A_Grigorescu Buna ziua, Am inteles de pe forum ca trebuie declarat un venit estimat inaintea anului fiscal , urmat ca la incheierea anului sa fie declarat venitul ... (vezi toată discuția)
Inchiriere apartament pe firma 0752155290 0752155290 Bună ziua. Am și eu o nelămurire și va rog sa ma ajutați dacă se poate. Am un apartament pe pers fizica și o firma SC xxx Srl. Am închiriat ... (vezi toată discuția)