Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal Buna ziua ,un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal Buna ziua ,un prieten de-al meu fiind in perioada de incercare ...

Buna ziua ,un prieten de-al meu fiind in perioada de incercare ,a lovit pe cineva și i s-a făcut dosar penal pentru loviri și alte violente . Victima are un certificat de 3-4 zile de îngrijirii medicale . In realitate nu a fost cum afirma victima ceea ce susțin și martorii ca victima a venit la masa prietenului meu la provocat si la jicnit. Ce i se poate întâmpla ? Mulțumesc !
Se poate întâmpla orice inclusiv sa scape fără pedeapsă penală.
Sa își angajeze avocați dacă vrea sa se apere intrucat unii sunt condamnați iar alții scapa de condamnare in funcție de mai multe lucruri.