Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa inchiriez un spatiu ptr a depozita masinile.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa inchiriez un spatiu ptr a depozita masinile.

Buna ziua, detin o firma cu cod caen 4511(comert cu autovehicule ) si doresc sa inchiriez un spatiu ptr a depozita masinile , intrebarea este dc necesita autorizarea de punct de lucru si dc da, cu ce cod caen? mentionez ca nu expun masinile la vanzare ,doar le stochez ! in acest context este nevoie de acord de functionare cu primaria ?
george-neagu, moderator
raspunsul este da. stocarea este o activitate comerciala si face parte din activitatea principala sau poate fi ea insasi o activitate separata. adica pe o alta firma.
dar poate la depozit ati putea avea si activitati specifice vanzarii masinilor, cum ar fi 'toaletarea' lor, incarcarea descarcarea, etc.
cat despre autorizatii, ele sunt necesare, nu doar de la primarie, ci mai ales de la mediu, ISU (masinile sunt extrem de inflamabile), ITM, DSP (soareci si alti daunatori)...
adriandimitriu, utilizator