Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Exista vreo posibilitate de atacare a unei ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Exista vreo posibilitate de atacare a unei decizii ...

Buna ziua,
Exista vreo posibilitate de atacare a unei decizii definitive a unei Curți de apel intr-un proces civil legat de Litigii de munca?
In prima instanța Tribunalul a dat castig de cauza angajatului, iar la apelul formulat de angajator Curtea de apel a schimbat total soluția, dând castig de cauza angajatorului.
Mulțumesc!
Buna ziua. Îmi puteți recomanda pe cineva din zona Moldovei sau din București care îmi poate oferi consultanta in vederea oportunității de a deschide un proces împotriva sentinței Curții de apel?
Bună ziua din nou
Am luat legătura cu un avocat și mi-a solicitat suma de 3000 RON pentru întocmirea cererii de adresare către CEDO. Îmi puteți spune dacă e un onorariu corect?
Onorariul este corect,formularea unei actiuni catre CEDO presupune o anumita specializare,cunoasterea jurisprudentei Curtii etc.Din punctul meu de vedere sansele dvs sunt sub 1%dar asta e, e dreptul dvs sa va adresati cui doriti.Ce nu.intelegeti dvs si alti justitiabili este ca CEDO nu rejudeca cauza dvs,nu verifica solutia instanței nationale ci doar daca v a fost încălcat un drept din cele prevazute in Conventie...

smarochin a scris:

Bună ziua din nou
Am luat legătura cu un avocat și mi-a solicitat suma de 3000 RON pentru întocmirea cererii de adresare către CEDO. Îmi puteți spune dacă e un onorariu corect?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc pentru raspuns. Nu stiu de unde ati tras concluzia ca nu inteleg care este rolul CEDO, si cum ati calculat sansele, dar apreciez faptul ca mi-ati raspuns.
Cautati pe net ce procent de cereri este respins fara a ajunge sa fie judecat pt neconformitati ale cererii cititi dreturile din Conventie si ganditi- va ce drept v a fost incalcat?Va doresc suces si sa ma anuntati pe mail (adresa e publica) nu daca castigati ,daca ajunge sa se judece i ar eu dau
o sampanie..