avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... conf legii pol locale 155/2010 art 7 lit h pol locali ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

conf legii pol locale 155/2010 art 7 lit h pol locali pot sanctiona ...

conf legii pol locale 155/2010 art 7 lit h pol locali pot sanctiona contravenientii pt incalcarea celor enumerate in respectivul art spre ex ,,OPRIRE INTERZISA,, intrebare ? agentii pol locale pot da amenzi strict pt oprire interzisa adica strict pt cei ce parcheaza in dreptul semnului ...OPRIRE INTERZISA.. sau si pt cazurile celalalte de oprire interzisa enumerate in reg de aplicare ale oug195/2002 (codul rutier) ART 142 punctele B-J ?
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 12:19, 18 Mai 2022
Pentru toate cazurile. Asa scrie in legea 155.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost amendat de politia locala! metulica metulica am fost amendat de pol locala pt oprire interzisa am contestat in instanta si am pierdut din cite stiu pol locala nu are competenta de a amenda pe oug 195/2002 ... (vezi toată discuția)
Amenda politia locala, motivarea instantei MXO95 MXO95 Pe scurt, am fost oprit de politia locala pt o presupusa circulatie pe interzis. Am fost oprit la 3 strazi distanta, masina politiei locale a venit dupa mine ... (vezi toată discuția)
Ridicare auto- plangere contraventionala Dulcina Dulcina Am patit-o! Mi-au ridicat autovehicolul din sect 1, str Postelnicul, perpendiculara pe Bd Ion Mihalache. Masina era parcata perpendicular pe trotuar. Ceea ce ... (vezi toată discuția)