Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... conf legii pol locale 155/2010 art 7 lit h pol locali ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

conf legii pol locale 155/2010 art 7 lit h pol locali pot sanctiona ...

conf legii pol locale 155/2010 art 7 lit h pol locali pot sanctiona contravenientii pt incalcarea celor enumerate in respectivul art spre ex ,,OPRIRE INTERZISA,, intrebare ? agentii pol locale pot da amenzi strict pt oprire interzisa adica strict pt cei ce parcheaza in dreptul semnului ...OPRIRE INTERZISA.. sau si pt cazurile celalalte de oprire interzisa enumerate in reg de aplicare ale oug195/2002 (codul rutier) ART 142 punctele B-J ?
Pentru toate cazurile. Asa scrie in legea 155.