Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, As avea o intrebare referitor la deducerea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, As avea o intrebare referitor la deducerea de impozit ...

Buna ziua,

As avea o intrebare referitor la deducerea de impozit pentru persoanele care lucreaza in It pentru anul 2022(in acest an am inceput sa lucrez in IT), am terminat in trecut o facultate care nu are nici o legatura cu IT-ul , am fost student si la facultatea de matematica dar nu mi-am finalizat studiile, Intrebarea mea este daca pot beneficia de deducere de impozit pe acest an?(mi sa comunicat ca ar fi intrat ceva ordin la finalul anului 2021 care prevede faptul ca doar absolventii de studii superioare cu profil de IT mai pot beneficia de deducere).
Stiu ca mai sunt si ceva cursuri acreditate de minister pentru IT, oare unde as putea gasi o lista cu ele?

Va multumesc, anticipat!
O zi frumoasa sa aveti.
Găsiți legea aici
[ link extern ]