avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cost achiziție casă de marcat PFA sistem real
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cost achiziție casă de marcat PFA sistem real

Bună ziua. Dețin un PFA în sistem real. În 2020 am achiziționat o casă de marcat în valoarea de 1000 ron și am completat declarația ca atare. Suma pe care o aveam de achitat la impozit nu acoperea valoarea casei de marcat. Anul acesta ce voi trece la câmpul "Costul de achiziție al caselor de marcat electronice fiscale"?

Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 22:11, 23 Mai 2022
da diferenta ramasa nescazuta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deducere cost casa de marcat pfa sistem real Nguyen Nguyen Bună ziua, Am un PFA în sistem real și aș vrea să știu ce tratament fiscal aplic pentru a deduce cheltuielile cu achiziția casei de marcat. Țin să ... (vezi toată discuția)
Un pfa avand activitate coafura, impozitare in sistem real. cami6891 cami6891 Buna! Un PFA avand activitate coafura, impozitare in sistem real. Realizeaza venituri 51000 lei Cheltuieli deductib 47000 lei Casa marcat ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat pfa paul2020 paul2020 Buna ziua ,va rog sa imi spuneti la un pfa neplatitor de tva achizitia casei de marcat din: 1] - 10.08.2020 cu o valoare mai mica de 2500 se ... (vezi toată discuția)