Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cost achiziție casă de marcat PFA sistem real
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cost achiziție casă de marcat PFA sistem real

Bună ziua. Dețin un PFA în sistem real. În 2020 am achiziționat o casă de marcat în valoarea de 1000 ron și am completat declarația ca atare. Suma pe care o aveam de achitat la impozit nu acoperea valoarea casei de marcat. Anul acesta ce voi trece la câmpul "Costul de achiziție al caselor de marcat electronice fiscale"?

Vă mulțumesc!
da diferenta ramasa nescazuta