Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, La cati ani de bursa de merit mai are ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, La cati ani de bursa de merit mai are dreptul un ...

Bună ziua,
La cati ani de bursa de merit mai are dreptul un student care este la a2a facultate? (am primit 3 ani în prima facultate și încă un an la master). Acum sunt eligibila la bursa, dar facultatea nu îmi mai acorda acest drept pe motiv ca am depășit nr de ani în care am dreptul la bursa, cumulând și bursa de la master.
Durata studii Fac 1:3 ani/ fac 2: 5 ani / unic Dunărea de Jos Galati
Mulțumesc mult.
Studenţii pot beneficia de orice tip de bursă pentru un singur program de licenţă, pentru un singur program de master, cu excepţia burselor pentru stagii de studii universitare şi postuniversitare prevăzute la art. 10 din Ordinul nr. 3392 /2017.

Pentru mai multe informatii, accesati linkul urmator: [ link extern ]
Bună ziua,
Mulțumesc frumos pt răspuns.
Dar bursa primita în cadrul celor 3 ani de licență se cumulează cu anul de bursa de la master? Se considera ca am 4 ani de bursa? Sau pentru studiile de licență pe care le urmez acum se numără doar bursa din cadrul programului de licență anterior?

Elena Andreea a scris:

Studenţii pot beneficia de orice tip de bursă pentru un singur program de licenţă, pentru un singur program de master, cu excepţia burselor pentru stagii de studii universitare şi postuniversitare prevăzute la art. 10 din Ordinul nr. 3392 /2017.

Pentru mai multe informatii, accesati linkul urmator: [ link extern ]