avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, La cati ani de bursa de merit mai are ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, La cati ani de bursa de merit mai are dreptul un ...

Bună ziua,
La cati ani de bursa de merit mai are dreptul un student care este la a2a facultate? (am primit 3 ani în prima facultate și încă un an la master). Acum sunt eligibila la bursa, dar facultatea nu îmi mai acorda acest drept pe motiv ca am depășit nr de ani în care am dreptul la bursa, cumulând și bursa de la master.
Durata studii Fac 1:3 ani/ fac 2: 5 ani / unic Dunărea de Jos Galati
Mulțumesc mult.
Cel mai recent răspuns: SAVAOana , utilizator 12:19, 26 Mai 2022
Studenţii pot beneficia de orice tip de bursă pentru un singur program de licenţă, pentru un singur program de master, cu excepţia burselor pentru stagii de studii universitare şi postuniversitare prevăzute la art. 10 din Ordinul nr. 3392 /2017.

Pentru mai multe informatii, accesati linkul urmator: [ link extern ]
Bună ziua,
Mulțumesc frumos pt răspuns.
Dar bursa primita în cadrul celor 3 ani de licență se cumulează cu anul de bursa de la master? Se considera ca am 4 ani de bursa? Sau pentru studiile de licență pe care le urmez acum se numără doar bursa din cadrul programului de licență anterior?

Elena Andreea a scris:

Studenţii pot beneficia de orice tip de bursă pentru un singur program de licenţă, pentru un singur program de master, cu excepţia burselor pentru stagii de studii universitare şi postuniversitare prevăzute la art. 10 din Ordinul nr. 3392 /2017.

Pentru mai multe informatii, accesati linkul urmator: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare legata de bursele pentru studenti. Alexandru1707 Alexandru1707 Buna ziua, as avea o intrebare legata de acordarea burselor pentru studenti. Eu am urmat un program de studii timp de un an, unde am beneficiat de bursa de ... (vezi toată discuția)
Studii de master finantate de la bugetul de stat si bursa de studiu Elenauj Elenauj Buna ziua! Sunt absolventa a facultatii de farmacie durata de studii 5 ani (pe diploma de licenta precizeaza ciclul 1 de studii de licenta comasat cu ciclul 2 ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de bursa sociala la a doua facultate? Studentaa Studentaa Pot beneficia de bursa sociala la a doua facultate, in conditiile in care la prima facultate am fost student bugetar si am beneficiat de bursa de studiu? As ... (vezi toată discuția)