Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, O hotarare a instantei prin care a fost ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, O hotarare a instantei prin care a fost incuviintata ...

Buna ziua,
O hotarare a instantei prin care a fost incuviintata tranzactia cu scopul stingerii unui litigiu (precizez ca nu am fost la notar) reprezinta titlu executoriu? Daca, nu ce solutii eista in cazul in care debitorul nu respecta tranzactia? Multumesc!
Instanta a.pronuntat o hotarare de expedient prin care a luat act de tranzactie,acea hotarare o legalizati si mergeti la un executor..
Multumesc frumos!