avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua. In anul 1996 am făcut un credit ipotecar ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua. In anul 1996 am făcut un credit ipotecar la CEC ...

Bună ziua.
In anul 1996 am făcut un credit ipotecar la CEC Bank pentru construirea unei ferme.
Proiectul nu s-a finalizat și Cecul a ipotecat tot și prin hotărâre judecătorească s-a stabilit de plata în continuare o sumă uriașă și niște dobânzi penalizatoare de 50%.
După 20 de ani de plata suma datorata nu a scăzut deloc având în vedere dobânzile penalizatoare.
Ce șanse as avea în instanță să închei acest litigiu?

Alte discuții în legătură

Executare silita v11 v11 Buna ziua. In octombrie 2014 am fost executata silit pentru suma de 6300 lei (reprezentand contravaloarea primita pe un card de cumparaturi )de catre o banca ... (vezi toată discuția)
Act de proprietate Rrrrmmmm Rrrrmmmm Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta, mai jos prezentata, pentru a sti cum sa procedez dpdv legal. Am o ruda, care in anul 1984 a cumparat ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare silita dosar nr 3996/258/2012 -recurent-contestatar,in proces cu cec-bank hr respinsa ca neintemeiata. vandor stefan vandor stefan Contestatie la executare silita dosar nr 3996/258/2012 -recurent-contestatar,in proces cu CEC-Bank HR respinsa ca neintemeiata. In baza dosarului e executare ... (vezi toată discuția)