Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Restituire dosar concurs post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Restituire dosar concurs post

Buna ziua,
M-am inscris la un concurs pentru ocuparea unui post vacant la o institutie de invatamant superior, inainte de inscriere am cerut verificarea dosarelor pentru confirmarea indeplinirii conditiilor de concurs. La o zi dupa inscriere am fost sunata pentru a mi se comunica ca nu indeplinesc conditiile de experienta in domeniul economic. Am dorit sa ma retrag din concurs, dar mi s-a spus ca nu pot retrage dosarul, pot doar sa primesc o copie. As dori sa recuperez adeverinta medicala si cazierul in original pentru inscrierea la un alt concurs.
Cum pot proceda in acest caz pentru recuperarea dosarului? Pot depune o cerere de restituire dupa respingerea dosarului sau cerere de retragere din concurs? Multumesc.
Puteti depune cerere de restituire, dar nu cred ca veti obtine originalele depuse ...la un dosar de concurs, acele acte raman in original , nu in copii.