Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate desfasura internship in regim de telemunca?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate desfasura internship in regim de telemunca?

Pe perioada programului de internship, internul se obligă să presteze activitățile prevăzute în contractul de internship pentru și sub autoritatea organizației-gazdă, sub directa coordonare a unui îndrumător, desemnat de conducătorul organizației-gazdă dintre salariații calificați, cu o experiență de cel puțin un an în domeniul de activitate în care urmează să se desfășoare programul de internship.

Drepturile și obligațiile părților cu privire la efectuarea programului de internship se stabilesc prin contractul de internship, în condițiile legii, și se completează, după caz, cu prevederile regulamentelor interne.

In speta, legea intership-ului nu este foarte clara ....
Cornel Vasile, Consilier juridic