Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... distribuire de pronografie infantila
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

distribuire de pronografie infantila

Buna ziua . Cum pot semnala politia cu privire la un cont de instagram ce posteaza filmulete si poze cu minore din bucuresti desbracate . As vrea sa depun o plangere inpotriva acestui cont pentru distibuire de pornografie infantila insa sunt minor . Exista vreo cale? (nu apar eu in poze dar sunt ingrijorata fata de celelalte fete si siguranta lor)
Vorbiți cu părinții ca sa va ajute.
La avocat nu puteți merge decât dacă aveți peste 16 ani.
E cu cantec: chiar daca sunteti fata minora, faptul ca ati descarcat pornografie infantila nu va scuteste de pedeapsa.