Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Doresc sa las o moștenire, prin testament, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Doresc sa las o moștenire, prin testament, nepotului ...

Buna ziua. Doresc sa las o moștenire, prin testament, nepotului meu minor (6 ani).As vrea o lămurire, cum și cine numește curator pentru reprezentarea minorului la succesiune, vânzare- cumpărare apartament etc
Pot desemna eu curatorul?
Autoritatea tutelara. Nu puteti.