avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Doresc sa las o moștenire, prin testament, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Doresc sa las o moștenire, prin testament, nepotului ...

Buna ziua. Doresc sa las o moștenire, prin testament, nepotului meu minor (6 ani).As vrea o lămurire, cum și cine numește curator pentru reprezentarea minorului la succesiune, vânzare- cumpărare apartament etc
Pot desemna eu curatorul?
Cel mai recent răspuns: irina.pricop , utilizator 09:20, 9 Iunie 2022
Autoritatea tutelara. Nu puteti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturile minorului Adriana-Corina Adriana-Corina buna am 17 ani si 6 luni....mama mea a decedat in urma cu 11 ani...iar tatal meu in 10.10.2009 dupa moartea mamei mele mi s-a numit un curator..deoarece am ... (vezi toată discuția)
Se poate face un contract propriului copil minor pt un imobil? ofemeiedisperata ofemeiedisperata buna ziua.am si eu o mare problema,sper sa ma puteti ajuta. sunt casatorita si avem un copil de 6 ani.in timpul acestei casatorii am cumparat 2 imobile cu ... (vezi toată discuția)
Mostenitor minor grigorem grigorem Buna ziua, Am si eu o problema daca ma poate lamuri cineva: - Eu si eu fratele meu mai mic am mostenit drepturile mamei noastre decedate al unui apartament ... (vezi toată discuția)