avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce presupune infiintarea PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce presupune infiintarea PFA?

Buna ziua. Ce presupune infiintarea PFA? Prietena mea e cadru didactic si ar dori sa organizeze activitati gen scoala de vara. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Avocat Trifan Bianca Elena , Avocat 12:56, 10 Iunie 2022
Bună ziua,

Trebuie pregătite documentele pentru înregistrare și depuse la Registrul comerțului.

Procedura și documentele de care aveți nevoie pentru înființarea unui PFA le găsiți aici: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Înființare pfa/firma pentru dulciuri se casa Ro5002 Ro5002 Bună ziua... De ceva timp am o pasiune pentru prăjiturile de casă. Pentru a fi în legalitate mă gândesc că deschid o firma sau un PFA ceva insa nu am ... (vezi toată discuția)
Cazierul fiscal minu minu Este nevoie de cazier fiscal la infiintare PFA? Cat este valabilitatea lui? (vezi toată discuția)
Infiintare pfa zimbrul68 zimbrul68 Buna ziua, As dori sa-mi infiintez un PFA Ca acte necesar am aflat ca trebuie: o copie dupa actul de identitate al viitoarei persoane fizice autorizate / ... (vezi toată discuția)