Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce presupune infiintarea PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce presupune infiintarea PFA?

Buna ziua. Ce presupune infiintarea PFA? Prietena mea e cadru didactic si ar dori sa organizeze activitati gen scoala de vara. Multumesc.
Bună ziua,

Trebuie pregătite documentele pentru înregistrare și depuse la Registrul comerțului.

Procedura și documentele de care aveți nevoie pentru înființarea unui PFA le găsiți aici: [ link extern ]