Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Înființare PFA/firma pentru dulciuri se casa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Înființare PFA/firma pentru dulciuri se casa

Bună ziua... De ceva timp am o pasiune pentru prăjiturile de casă.
Pentru a fi în legalitate mă gândesc că deschid o firma sau un PFA ceva insa nu am studii in domeniu sau ceva calificare
Mă gândesc la un mini laborator ceva tip bucătărie. Nu foarte mare și lucrând doar pe baza de comenzi mai mult pentru cunoștințe și prieteni.
Dacă înființez un PFA mai e nevoie pentru autorizații din partea ansva și DSV ? Având PFA poți activa in laborator mai mic tip bucătărie
?
Dacă cineva are ceva de genul sau știe să mă lămurească as fi recunoscător.
Mulțumesc.
Ro5002, utilizator
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanei fizice autorizate
[ link extern ]