avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Înființare PFA/firma pentru dulciuri se casa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Înființare PFA/firma pentru dulciuri se casa

Bună ziua... De ceva timp am o pasiune pentru prăjiturile de casă.
Pentru a fi în legalitate mă gândesc că deschid o firma sau un PFA ceva insa nu am studii in domeniu sau ceva calificare
Mă gândesc la un mini laborator ceva tip bucătărie. Nu foarte mare și lucrând doar pe baza de comenzi mai mult pentru cunoștințe și prieteni.
Dacă înființez un PFA mai e nevoie pentru autorizații din partea ansva și DSV ? Având PFA poți activa in laborator mai mic tip bucătărie
?
Dacă cineva are ceva de genul sau știe să mă lămurească as fi recunoscător.
Mulțumesc.
Ultima modificare: Duminică, 24 Octombrie 2021
Ro5002, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:02, 24 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanei fizice autorizate
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere pfa cu diploma de bacalaureat MirelaPav MirelaPav Buna ziua, as dori sa îmi deschid un pfa. Îmi puteți spune dacă îl pot deschide cu diploma de bacalaureat? Am făcut liceul matematica informatica. Și ca ... (vezi toată discuția)
Pfa calificare LRVP LRVP Buna ziua! As dori sa stiu daca pot infiinta un PFA fara sa am o calificare in domeniul de activitate, doar experienta. Ca studii am liceul si o facultate in ... (vezi toată discuția)
Comert prajituri de casa legalitate ionutmcinjau ionutmcinjau Buna ziua, mama este cofetar cu studii, experienta de 30 ani si ar dori sa lanseze propria afacere initial preparand prajituri acasa si vanzand prin promovarea ... (vezi toată discuția)