Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Deschidere pfa cu diploma de bacalaureat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Deschidere pfa cu diploma de bacalaureat

Buna ziua, as dori sa îmi deschid un pfa. Îmi puteți spune dacă îl pot deschide cu diploma de bacalaureat? Am făcut liceul matematica informatica. Și ca studii superioare dreptul. Ma ajutați cu niște coduri Caen dacă se poate deschide?
george-neagu, moderator
1. Ce activitate doriti sa desfasurati pe PFA?

2. Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanei fizice autorizate
[ link extern ]
As vrea ceva pe croitorie, broderie, dar nu am diploma de calificare. Și as dori ceva similar, comerț online, digitalizare embleme, handmade
M-am uitat pe codurile Caen. M-as încadra la codul Caen 4791- comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet ? As putea deschide un pfa cu acest cod Caen in baza diplomei de bacalaureat ?