avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2005 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa si mercerie online in acelasi timp, se poate?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa si mercerie online in acelasi timp, se poate?

Buna ziua, sunt pfa cu impozit la norma de venit si neplatitoare de tva si m-ar fi interesat sa deschid si o mercerie cu vanzare pe net. Daca am deja un cod caen pentru croitorie se mai poate adauga inca unul? si daca se poate , se respecta aceleasi conditii, neplatitor de tva cu impozit la norma de venit?
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 14:24, 27 Noiembrie 2011
Se poate adauga codul caen 4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau internet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere pfa cu diploma de bacalaureat MirelaPav MirelaPav Buna ziua, as dori sa îmi deschid un pfa. Îmi puteți spune dacă îl pot deschide cu diploma de bacalaureat? Am făcut liceul matematica informatica. Și ca ... (vezi toată discuția)
Adaugare activitati noi la pfa software cu norma de venit tookitza tookitza Buna ziua. Am un PFA cu norma fixa de venit, avand ca activitate principala 6201 - Activitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client). ... (vezi toată discuția)