Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! am facut o nefacuta, adica am pierdut ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! am facut o nefacuta, adica am pierdut plicul cu ordonanta ...

Buna ziua! am facut o nefacuta, adica am pierdut plicul cu ordonanta de clasare pe care l-am primit de la parchet prin posta!! am apucat sa notez numarul dosarului si ca apartine parchetului de pe langa Judecatoria Galati. Am calitatea de parte vatamata, cred ca asa se zice, adica eu am depus plangerea penala. Sunt in termenul de 20 de zile si vreau sa depun plangere impotriva acestei ordonante! pe net am gasit o adresa de email a parchetului si am trimis o solicitare cu retransmiterea documentului insa in format pdf. Am scris toate datele mele de identificare. Mai exista o alta metoda de retransmitere a documentelor, e bine ce am facut? sa ma duc personal la Parchet? multumesc!
Buna ziua, pentru celeritate mergeti la Parchet si solicitati sa va inmaneze pe loc o copie, altfel sunt sanse mari ca retransmiterea sa se faca dupa expirarea termenului de contestare.
buna ziua! imi cer scuze ca va raspund cu intarziere, am primit pe mail documentul pe care l-am solicitat de la Parchetul Galati! Oamenii mi-au trimis raspuns in aceeasi zi, la cateva ore distanta de la solicitarea mea.

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, pentru celeritate mergeti la Parchet si solicitati sa va inmaneze pe loc o copie, altfel sunt sanse mari ca retransmiterea sa se faca dupa expirarea termenului de contestare.