avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Bună ziua, Am și eu următoarea nelămurire și va ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Bună ziua, Am și eu următoarea nelămurire și va rog dacă ...

Bună ziua,
Am și eu următoarea nelămurire și va rog dacă se poate, sa ma ajutați.
Am cumpărat o mașină care este înmatriculată în Bacău, (proprietar, fiind fiul meu cu domiciliul în Bacau), el fiind student în București folosește masina acolo. As dori sa știu dacă are obligația sa plătească vigneta , având în vedere ca nu iese din Bucuresti.
Va mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Anulare impozit in cazul vanzarii masinii johnny37 johnny37 Buna ziua, Am o nelamurire legata de impozitul auto si as dori daca poate cineva sa ma ajute. Eu sunt din Falticeni, jud. Suceava si in august 2008 am ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto BogdanCer BogdanCer Buna ziua, Am cumparat o masina SH care a fost inmatriculata in Romania de catre fostul proprietar. Fostul proprietar a scos masina de la impozitul sau iar ... (vezi toată discuția)
Schimbare acte masina la schimbare domiciliu florydania florydania Buna ziua, Am rugamintea sa ma ajutati cu o solutie la urmatoarea intrebare: O persoana isi schimba domiciliul din Buzau in Bucuresti. In Buzau are ... (vezi toată discuția)