Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Inmatriculare auto

Buna ziua,

Am cumparat o masina SH care a fost inmatriculata in Romania de catre fostul proprietar. Fostul proprietar a scos masina de la impozitul sau iar eu m-am dus in localitatea mea de resedinta, Targoviste, unde la randul meu am inregistrat-o. Programarea online facuta la ghiseul de inmatriculari a fost facuta pentru data de 15 iulie.
Intre timp, eu mi-am schimbat domiciliul, avand mai nou buletin de Bucuresti
Data fiind aceasta situatie, imi poate explica cineva,va rog, ce este de facut in aceasta situatie ? Trebuie sa ma duc in Targoviste sa o scot de la impozit si sa o inregistrez pe numele meu la circa financiara din Bucuresti aferenta noului domiciliu, urmand ca s-o inmatriculez in Bucuresti? O pot inmatricula in Bucuresti fara sa o scot de la impozit din Targoviste? O pot inmatricula in Targoviste avand noul buletin pe Bucuresti?

Va multumesc anticipat!
In calitate de proprietar al vehiculului urmeaza sa introduceti auto pe rol fiscal la domiciul stabil,unde urmeaza sa finalizati procedura de inmatriculare