Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Un membru fondator ONG din cei 3 a decedat.
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Un membru fondator ONG din cei 3 a decedat.

Buna ziua,cum procedăm daca un membru fondator ONG din cei 3 a decedat?
george-neagu, moderator
Se aproba primirea in asociatie a altor membrii cu drepturi depline. In cadrul asociatiei se fac apoi alegeri pentru functia ramasa libera prin decesul persoanei si apoi se comunica prin depunerea dosarului la judecatorie.
Lista cu numele membrilor fondatori ramane asa, in componenta de la infiintarea asociatiei.
Multumesc pentru raspuns si daca se poate un nr. de telefon?

george-neagu a scris:

Se aproba primirea in asociatie a altor membrii cu drepturi depline. In cadrul asociatiei se fac apoi alegeri pentru functia ramasa libera prin decesul persoanei si apoi se comunica prin depunerea dosarului la judecatorie.
Lista cu numele membrilor fondatori ramane asa, in componenta de la infiintarea asociatiei.