Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Solicitare indemnizatie pentru reducerea activitatii
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Solicitare indemnizatie pentru reducerea activitatii

Sunt PFA cu cod principal 7021 - Consultanta in relatii publice si cod secundar 8230 - Organizare de evenimente. Am petrecut perioada pandemiei cu depresie clinica pentru ca nu am mai avut loc de munca. De curand am aflat ca pot solicita ajutor de la guvern pentru reducerea activitatii. Voi solicita pentru 2022. Pentru cate luni pot solicita anul acesta. Pot solicita si din anii 2020 si 2021?
Din iunie 2021 am un contract de colaborare.
Margacc, utilizator
Nu mai puteti cere indemnizatia pentru anii trecuti.