avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Ce condiții sau ce acte trebuie sa ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Ce condiții sau ce acte trebuie sa depună un pensionar ...

Bună ziua. Ce condiții sau ce acte trebuie sa depună un pensionar cu o pensie de 1000 lei pentru a putea beneficia de voucerele de 250 lei pentru alimente ?
Cel mai recent răspuns: magiccom , utilizator 14:57, 16 Iunie 2022
Dacă vă numărați printre persoanele eligibile, așa cum sunt stabilite de Ministerul Muncii și Solidarității Sociale (MMSS), cardul va fi livrat către dumneavoastră de către angajații Poștei Române, fără să fie nevoie să demarați dumneavoastră vreo procedură în acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, vreau sa va pun o întrebare în legătură cu alimentarea ... BarbuViorica BarbuViorica Bună ziua, vreau sa va pun o întrebare în legătură cu alimentarea cardului de alimente. Sunt pensionară am ieșit la pensie anticipat parțial cu data de ... (vezi toată discuția)
Sint pensionara cu pensie minima de 1125 lei din 2023 martie,am ... Miklos Rozalia Miklos Rozalia Sint pensionara cu pensie minima de 1125 lei din 2023 martie,am primit prima pensie în iunie,in octombrie am primit cardul pentru alimente însă fara sa fie ... (vezi toată discuția)