Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sint pensionara cu pensie minima de 1125 lei din 2023 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sint pensionara cu pensie minima de 1125 lei din 2023 martie,am ...

Sint pensionara cu pensie minima de 1125 lei din 2023 martie,am primit prima pensie în iunie,in octombrie am primit cardul pentru alimente însă fara sa fie încărcată cu bani.Sint eligibilă ne avind alte venituri.Am sunat la minister fara succes,unde pot apela pentru ajutor.
Și în decembrie 2023 nu a fost încărcat cu 250 lei`? În februarie anul acesta urmează să fie încărcat iar.
Dapix, utilizator
Puneti o intrebare Casei de Pensii de care apartineti . Acestia au listele cu beneficiarii pensionari ai acestui ajutor , precum si daca figureaza la ANAF cu alte venituri - si atunci nu mai au acest drept . Dar , din ce am inteles eu , alt ajutor - in afara de o informatie - nu va pot da .