avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Decizie pensie 1976 lei ., din data de 08.08.2024. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Decizie pensie 1976 lei ., din data de 08.08.2024. Data intrare ...

Decizie pensie 1976 lei ., din data de 08.08.2024. Data intrare in drepturi-18.06.2024. Cand primesc CARD -250lei ( la 2 luni ) si pentru ce transe va fi alimentat ? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:17, 6 Octombrie 2024
Încărcarea cardurilor de alimente (tichete sociale) cu valoarea de 250 lei va începe din data de 15 octombrie

Citește mai mult la: [ link extern ]
NOTA ! Nu am primit cardul , cand il primesc si cu ce suma alimentat ?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Credeti ca noi stim cand il veti rimi? De ce nu intrebati la cei in masura?

Pentru anul 2024, calendarul acordării celor șase tranșe de câte 250 de lei va fi următorul:
februarie;
aprilie;
iunie;
august;
octombrie;
decembrie
Ultima modificare: Duminică, 6 Octombrie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca nimeni la ministerul investițiilor europene nu răspunde ... Caraci Caraci Daca nimeni la Ministerul Investițiilor Europene nu răspunde la cele două telefoane și cardul social de 250 nu a fost alimentat din Octombrie 2022,fara ... (vezi toată discuția)
Sint pensionara cu pensie minima de 1125 lei din 2023 martie,am ... Miklos Rozalia Miklos Rozalia Sint pensionara cu pensie minima de 1125 lei din 2023 martie,am primit prima pensie în iunie,in octombrie am primit cardul pentru alimente însă fara sa fie ... (vezi toată discuția)
Amendã penalã plãtitã parțial. consecințe? dookuhaka dookuhaka Am o amendă penală de 2000 lei eșalonată la plată în tranșe lunare de 100 lei prin sentință penală rămasă definitivă la 19 martie ... (vezi toată discuția)