Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa deschid un restaurant tip fast food de tip ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa deschid un restaurant tip fast food de tip rulota-container

Bună ziua,
Dețin un teren intravilan și doresc sa deschid un restaurant tip fast food de tip rulota-container
În lista de acte pentru obținerea acordului de funcționare se cere: urbanism schimbare destinație spatiu. Atât timp cât pe teren nu este nicio construcție l, mai este necesar acest urbanism, atât timp cât spațiul nu exista? Mulțumesc
george-neagu, moderator
In certificatul de urbanism apare ca veti detine o rulota amplasata la punct fix.
Aveti nevoie de un proiect intocmit de o firma autorizata in baza caruia sa obtineti avizele necesare.
Avizele sunt obținute. Problema este că nu se emite acord de funcționare pentru că primăria nu eliberează urbanism pentru schimbare destinație spatiu. Momentan este doar teren și o rulota, nu exista spațiu fix

POPA GHEORGHE a scris:

In certificatul de urbanism apare ca veti detine o rulota amplasata la punct fix.
Aveti nevoie de un proiect intocmit de o firma autorizata in baza caruia sa obtineti avizele necesare.