Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Aplicarea legii 135/2022 in cazul mai multor locuri de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Aplicarea legii 135/2022 in cazul mai multor locuri de munca

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Cum se aplica legea 135/2022 (privind noile facilități fiscale aplicabile în domeniul agricol și al industriei alimentare) daca un angajat are doua sau mai multe locuri de munca la doi sau mai multi angajatori, toti intrand sub incidenta acestei legi? Se cumuleaza veniturile? Se aplica pentru fiecare angajator? Daca se depaseste pragul de 30.000 brut cumulat, cum se vor calcula contributiile?
Multumesc anticipat!
Se aplica pentru fiecare angajator in parte . Nu se cumuleaza veniturile.
Multumesc frumos.