avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Imi puteti da, va rog, cateva lamuriri cu privire la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Imi puteti da, va rog, cateva lamuriri cu privire la modul in ...

Imi puteti da, va rog, cateva lamuriri cu privire la modul in care se calculeaza pedeapsa in cazul luarii de mita, atat pt o infractiune continuata cat si pt concurs de infractiuni?
Cel mai recent răspuns: Madalina Mihaela I. Moceanu , Avocat 20:43, 20 Iunie 2022
Bună seara,
Pedeapsa va fi fixata de instanță de judecată potrivit probelor din dosar și a atitudinii dvs. procesuale.
Ceea ce vi se poate comunica de către un avocat sunt limitele de pedeapsa și orientativ modul de calcul în cazul dvs.
Și vă poate sugera ce anume puteți face pentru a putea speră că obțineți o pedeapsa mai buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, as dori sa va intreb la ce perioada de timp o fapta ... 19790902 19790902 Buna ziua, as dori sa va intreb la ce perioada de timp o fapta de luare de mita repetata se incadreaza juridic la concurs de infractiuni? Daca perioada er fi ... (vezi toată discuția)
Conducere cu permis suspendat si flagrant annaanna annaanna Buna ziua Pot primi pedeapsa cu suspendare in cazul in care sunt cercetat pentru conducere cu permisul supendat si flagrant pentru dare de mita unui ... (vezi toată discuția)
Infractiune continuata pici80 pici80 cum se calculeaza sporul in cazurile de concurs de infractiuni???? sau depinde numai de judecator? (vezi toată discuția)