Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Imi puteti da, va rog, cateva lamuriri cu privire la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Imi puteti da, va rog, cateva lamuriri cu privire la modul in ...

Imi puteti da, va rog, cateva lamuriri cu privire la modul in care se calculeaza pedeapsa in cazul luarii de mita, atat pt o infractiune continuata cat si pt concurs de infractiuni?
Bună seara,
Pedeapsa va fi fixata de instanță de judecată potrivit probelor din dosar și a atitudinii dvs. procesuale.
Ceea ce vi se poate comunica de către un avocat sunt limitele de pedeapsa și orientativ modul de calcul în cazul dvs.
Și vă poate sugera ce anume puteți face pentru a putea speră că obțineți o pedeapsa mai buna!