Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, as dori sa va intreb la ce perioada de timp ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, as dori sa va intreb la ce perioada de timp o fapta ...

Buna ziua, as dori sa va intreb la ce perioada de timp o fapta de luare de mita repetata se incadreaza juridic la concurs de infractiuni? Daca perioada er fi de 3 luni,ar fi corecta incadrarea sau ar putea fi considerata forma continuata?
Va multumesc!
19790902, utilizator
Daca actiunea este savarsita in realizarea aceleiasi rezolutii infractionale, atunci putem vorbi de o infractiune continuata.

Mihăilă Sebastian a scris:

Daca actiunea este savarsita in realizarea aceleiasi rezolutii infractionale, atunci putem vorbi de o infractiune continuata.

Imi puteti da cateva lamuriri cu privire la modul in care se calculeaza pedeapsa atat pt o infractiune continuata cat si pt concurs de infractiuni?