avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare grajd (ruina) construit in 1965 pe un teren ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare grajd (ruina) construit in 1965 pe un teren intravilan Cluj de 100-150.000 euro

In 2022 aprilie, o societate isi intabuleaza un grajd construit in 1965 in suprafata de 808 mp. Grajdul sta sa cada si are o valoare de zero lei. Terenul pe care este grajdul este intravilan Cluj, la 20 m de case si costa 100-150.000 euro. M-am judecat si n-am primit terenul, ci terenul din jur, dar societatea prin proces n-a primit terenul - fiindaca nu-l ceruse. Acum l-au intabulat pe baza actelor din 1965 cand a fost construit. Ce se poate face?

Alte discuții în legătură

Tulburare de posesie? gigi_2020 gigi_2020 Dețin un teren intravilan (cu cadastru și intabulare) în suprafață de 360 mp,(12/30) iar un vecin de pe o latură de 30 de metri a construit un bloc de ... (vezi toată discuția)
Cost intabulare Anjelique Anjelique In urma partajului bunuri comune , mi s-a cuvenit 4,50 ari situati in intravilanul municipiului ,pe care sunt construite o casa cu o suprafata in jur de 180 mp ... (vezi toată discuția)
Probleme cu actele de proprietate si cu suprafata apartamentului. ... skoda2022 skoda2022 Probleme cu actele de proprietate si cu suprafata apartamentului. In titlul de proprietate scrie ca apartamentul are suprafata construita de 63,72 mp. La ... (vezi toată discuția)