Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea 74 / 2022
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea 74 / 2022

Va rog sa ma informati daca Legea 74 / 2022 se aplica doar celor care au desfasurat activitate in producerea energiei electrice in termocentrale pe baza de carbune si unitati de extractie a carbunelui.
IBH, utilizator
[ link extern ]
Legea 263/2010
Art.30(1)
(i) activitățile de producție, mentenanță și asimilate din unitățile de producție a energiei electrice în termocentralele pe bază de cărbune, incluzând și unitățile de extracție a cărbunelui, pentru personalul implicat direct și nemijlocit în utilizarea procedeelor și utilajelor specifice producției energiei electrice și extracției cărbunelui.
Va multumesc!