Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua. Am luat un credit de nevoi personale de la ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua. Am luat un credit de nevoi personale de la ING in ...

Buna ziua. Am luat un credit de nevoi personale de la ING in oct 2015, platind rata pana in feb 2016, cand am parasit tara. Nu a mai fost platit de atunci, au venit scrisori la adresa mea o perioada, dar dupa au incetat. Eu m-am intors in tara in oct 2020 si de la inceputul anului, am inceput sa primesc scrisori de la kruk. Observ o suma mai mica decat creditul initial. Intrebarea mea este: se poate sa se fi prescris acest credit? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri
Buna ziua,

Pare a fi prescrisa creanța însă acest aspect se invoca in cadrul unei contestații la executare in termen de 15 zile de la comunicarea primul act de executare in cadrul executarii silite inițiate de Kruk.
Buna ziua,

Va multumesc pentru raspuns!