Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract consultanta PJ - PF nerezident
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract consultanta PJ - PF nerezident

Buna ziua! Societatea farma din Romania doreste incheierea unui contract de consultanta cu o persoana fizica nerezidenta, de origine libaneza. Este posibil si care ar fi caracteristicile acestui contract? Multumesc
PEOPLE MANAGEMENT, Consultant resurse umane
De unde se presteaza acest serviciu ? Va trebui retinut impozit pe veniturile nerezidentilor in cota de 10% si declarat de firma din Romania in D100
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal