Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ce inseamna HCL?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ce inseamna HCL?

In geheral, Hotarare Consiliu Local
Ah, ms, dar ce altceva ar mai putea insemna/ Gen ca spui ca o persoana lucreaza la HCL?
Poate insemna multe- ca lucreaza la o firma a carei nume are initialele HCL ( S.C. Horia Closca si Luca SRL....), ca lucreaza in cadrul unei primarii la o Hotarare de Consiliu Local ce urmeaza a fi supusa unui vot s.a.m.d.
Ionut.ion, utilizator
In cadrul unei firme poate fi o instalatie/ sector care produce/ utilizeaza acid clorhidric (HCL).