avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1203 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Ma puteti ajuta, va rog, cu informatii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Ma puteti ajuta, va rog, cu informatii despre prelungirea ...

Buna seara!
Ma puteti ajuta, va rog, cu informatii despre prelungirea contractelor de munca incheiate pe perioada determinata la straini ?
O baza legala, orice.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:22, 27 Iunie 2022
Art.41 C.mun.
Ultima modificare: Luni, 27 Iunie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire... Goguvoinicu Goguvoinicu Buna ziua! Sa presupunem ca o firma angajeaza fara concurs pe post de muncitor necalificat o persoana cu CIM pe perioada determinata, apoi mai incheie inca 2 ... (vezi toată discuția)
Cim durata determinata timp normal modificat cu timp partial soucadan soucadan Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatorul caz: pensionar pentru limita de varsta angajat cu CIM perioada determinata poate fi prelungit tot cu durata ... (vezi toată discuția)
Contract pe perioada determinata mds18car mds18car Buna ziua, As dori sa aflu și eu câteva informații legate de un contract de munca cu perioada determinata. Când M-am angajat mi s-a făcut contract pe ... (vezi toată discuția)