avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa Primarie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa Primarie

Buna ziua !

As vrea sa intreb daca pot sa imi recuperez taxa platita la Primarie pentru actualizare datelor de stare civila - membru asociatie.
Mentionez ca eu am platit aceasta taxa si am dat documentul (in original) avocatului care s-a ocupat de acest demers.
Nu am nicio copie si nu pot solicita restituirea taxei din banii asociatiei fara copia documentului.
Ce pot face pentru a obtine restituirea sumei platite la Primarie ?

Va multumesc frumos !
Ultima modificare: Luni, 27 Iunie 2022
raymona neacsu, utilizator

Alte discuții în legătură

Am cumparat o masina prin 2008 - 2009 - recuperare taxa dinumarin dinumarin Buna ziua, am cumparat o masina prin 2008 2009 am platit taxa vreo 3000euro ce documente imi trebuiesc sa imi pot recupera bani ..faza este ca nu cred ca mai ... (vezi toată discuția)
Cerere pt recuperare taxa poluare K-nndy K-nndy Chiar nu vrea nimeni sa ma ajute cu ceva informatii despre ce trebuie sa contina cererea pentru recuperare taxa poluare? Am inteles ca model nu vrea nimeni ... (vezi toată discuția)
Returnarea taxei de prima inmatriculare carmen sandu carmen sandu Buna ziua. Am o situatie mai ciudata, si anume : in iulie 2007, sotul meu a platit la finante taxa de prima inmatriculare, dupa 3 zile am inmatriculat-o la ... (vezi toată discuția)