Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, de câteva luni avem o problema cu o ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, de câteva luni avem o problema cu o vecina din bloc, ...

Bună ziua, de câteva luni avem o problema cu o vecina din bloc, mai exact toată ziua e beată, nici nu asta ar fi problema, ci faptul că regulat urinează în casă scării. Acum cu venirea verii, este și mai mare problema din cauza mirosului. Întrebarea este ce ar fi de făcut si cui am putea sa ne adresăm pentru rezolvarea problemei?
DJSP sesizata de locatari, ii poate aplica o amenda contraventionala, dar problema nu este sigur ca se va rezolva.
Comportamentul vecinei tine de psihicul acesteia. Discutii directe cu vecina in prezenta rudelor poate fi o solutie.
Daca detineti probe temeinice,asociatia de proprietari are dreptul legal sa sesiseze autoritatea de sanatate publica si politia teritoriala
Asociatia de proprietari prin reprezentant legal ar trebui sa contacteze familia,apartinatorii persoanei care cauzeaza neajunsuri/disconfort
ynocentta, utilizator