Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... HG 1618/2009
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

HG 1618/2009

Standardul de cost/elev in invatamantul preuniversitar de stat se refera la toate cheltuielile de intretinere si functionare a scolii+salariile cadrelor didactice, sau se refera doar la salariile cadrelor didactice.
Va multumesc!!
HG 1618/2009

Art. 1
(1) Finantarea cheltuielilor cu salariile, sporurile, indemnizatiile si alte drepturi salariale in bani, stabilite prin lege, precum si contributiile aferente acestora, pentru unitatile de invatamant preuniversitar de stat, se face pe baza standardelor de cost pe elev/prescolar.
Acest subiect il gasiti pe :
www.avocatnet.ro/content/art...