avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Am cumparat o masina cu taxa nerecuperată de fostul ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Am cumparat o masina cu taxa nerecuperată de fostul proprietar

Am cumparat o masina si vechiul proprietar nu a recuperat-o. Se poate recupera taxa de către mine, care sunt noul proprietar?
Ultima modificare: Luni, 4 Iulie 2022
Elena Andreea, administrator

Alte discuții în legătură

Recuperare taxă auto Aurelgruescu Aurelgruescu Buna ziua am și eu o întrebare în 2016 am cumpărat o mașină taxă auto a fost plătită de vechiul proprietar eu la cumpărare nu am mai plătit-o din ... (vezi toată discuția)
Vanzare autoturism cu taxa recuperata doichitahorescu doichitahorescu Am cumparat un autoturism strain inregistrat Romania cu taxa platita. Pretul a fost negociat in acest sens. Dupa cumparare, fostul proprietar si-a recuperat ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto onycyuk onycyuk Bunaziua! As dori sa ma lamuresc in legatura inmatricularea masini mele avand urmatoarele conditii.: acum 2 ani am cumparat o masina din Jud. Buzau, de ... (vezi toată discuția)