Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxă auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxă auto

Buna ziua am și eu o întrebare în 2016 am cumpărat o mașină taxă auto a fost plătită de vechiul proprietar eu la cumpărare nu am mai plătit-o din nou!! Deși taxă nu a fost recuperata a-și dori sa știu dacă o pot eu recupera anul acesta chiar dacă nu detin acte cum ca a fost plătit-o și nu a fost recuperata cred ca taxa a trecut de pe vechiul pe noul proprietar adică pe mi e va mulțumesc??
Dv nu puteti solicita restituire taxa deoarece nu aveti document justificativ care sa dovedeasca ca dv ati achitat taxa
Înseamnă că taxă nu o pot eu recupera doar cel care a plătit-o eu am înțeles că taxă ar fi trecut de pe vechiul pe noul proprietar

ynocentta a scris:

Dv nu puteti solicita restituire taxa deoarece nu aveti document justificativ care sa dovedeasca ca dv ati achitat taxa