Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontaj fals Lucrez de 33 ani la o firma mare de stat . ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontaj fals Lucrez de 33 ani la o firma mare de stat . Cunosc ...

Pontaj fals
Lucrez de 33 ani la o firma mare de stat . Cunosc pe cineva care nu vine de 5 ani și ii este dusa condica acasă și o semnează.
Vreau sa depun plangere penala la DNA .
Este vorba de frauda mare o leafa neta de 4.500 lei lunar ×60 luni de când nu vine la munca . Sau de un brut de 7500 lei × 60 luni .
Pe ce infracțiune sa fac plângerea ce art din codul penal?
Depuneti plangerea , ca incadrarea o va face parchetul ...
La ce parchet ?