Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, Am cumpărat o mașină cu fiscal. Când ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, Am cumpărat o mașină cu fiscal. Când m-am dus ...

Bună ziua.. Am cumpărat o mașină cu fiscal.. Când mam dus sa o înmatriculez pe mine mi au fost reținute numerele/cartea și talonul mașinii.. După care am aflat ca fiscalul a fost fals.. Ce este de făcut?
De dat în judecată vânzătorul pentru recuperarea banilor.

Ovidiu-Ionut a scris:

Bună ziua.. Am cumpărat o mașină cu fiscal.. Când mam dus sa o înmatriculez pe mine mi au fost reținute numerele/cartea și talonul mașinii.. După care am aflat ca fiscalul a fost fals..și ca mașina are sechestru Ce este de făcut?

Pentru solutionare contactati vanzatorul clarifcati situatia
Daca nu puuteti solutiona amiabil,aveti dreptul sa promovati actiune in instanta impotriva vanzatorului